melding te laat ingediend

Deel deze pagina

Kern van de uitspraak

Melder klaagt over onjuiste advisering door een bankmedewerker bij een bedrijfsovername. De melding blijft buiten behandeling omdat de melding meer dan vijf jaren na het gebeurde is ingediend.

Lees hieronder de samenvatting van de beslissing van de Algemeen directeur van 31 december 2025 of klik op de link voor de volledige beslissing TRB-2026-5232-AD.

De melder heeft een verzoek om herziening ingediend bij de Voorzitter van de   Tuchtcommissie Banken. De samenvatting van de uitspraak op het herzieningsverzoek staat hierna of klik op de link voor volledige uitspraak TRB-2026-5232-HV.

Namens het bedrijf is er een gelijkluidende melding ingediend. De beslissing is inhoudelijk hetzelfde: TRB-2026-5237-AD en TRB-2026-5237-HV.

Wat is het oordeel van de Algemeen directeur

Melder is van oordeel dat hij niet goed is geadviseerd door de bankmedewerker, waardoor de overname van het naastgelegen bedrijf niet is doorgegaan. Omdat het voorval meer dan vijf jaren voor het indienen van de melding heeft plaatsgevonden, besluit de Algemeen directeur op grond van artikel 2.2.4 van het Tuchtreglement Bancaire Sector de melding niet in behandeling te nemen.

In artikel 2.2.4 van het Tuchtreglement Bancaire Sector is opgenomen dat de Algemeen directeur kan besluiten geen Klacht voor te leggen indien de gedraging waarop de melding betrekking lang voor het indienen van de Melding plaatsvond, waarbij als uitgangspunt geldt een periode van vijf jaren na de gedraging die in de Melding is genoemd.

Wat is het oordeel van de Voorzitter van de Tuchtcommissie Banken

De melder heeft een verzoek om herziening ingediend, waarin hij aangeeft dat de gevolgen van het handelen van de bankmedewerker nog steeds voelbaar zijn en dat hij verschillende mogelijkheden heeft ondernomen om zijn klacht (intern en extern) voor te leggen.

De Voorzitter van de Tuchtcommissie Banken ziet geen redenen om af te wijken van de vijf jaren termijn en wijst het verzoek om herziening af.