Fred Hammerstein is per 1 oktober 2025 gestopt als voorzitter van het bestuur van de Stichting Tuchtrecht Banken.
In 2024 heeft Tuchtrecht Banken 93 meldingen over mogelijke schendingen van de bankierseed in behandeling genomen. Dit is een lichte afname ten opzichte van 2023, toen werden 100 meldingen in behandeling genomen. Zowel het aantal meldingen ingediend door banken, als meldingen ingediend door consumenten en zakelijke klanten nam af.
Tuchtrecht Banken heeft opdracht gegeven tot een evaluatieonderzoek naar het tuchtrecht voor bankmedewerkers. Het rapport is op 17 september 2024 gepubliceerd. Lees hier het persbericht met een link naar het rapport.
Tuchtrecht Banken vraagt Bunq om opheldering over rekeninggluren
De Commissie van Beroep oordeelt dat de Tuchtcommissie Banken terecht een voormalig bankmedewerker heeft berispt die vertrouwelijke en interne gegevens naar zijn privémailadres stuurde.